Ekstremalne wyprawy rowerowe

 

Wielka pasja, emocjonujące historie i wyjątkowe osobowości – tak w skrócie zapowiedzieć można event, który odbędzie się już we wrześniu w Targach Kielce. Po raz pierwszy, w czasie Międzynarodowych Targów Rowerowych Kielce Bike – Expo odbędą się spotkania z uczestnikami najbardziej ekstremalnych wypraw rowerowych. Pasjonaci dwóch kółek opowiedzą o swoich przeżyciach i zmaganiach jakie spotkały ich podczas wypraw na całym świecie. 

 

Dorota Chojnowska Dorota Chojnowska

Dziennikarka, włóczykij i autorka bloga Ale Piękny Świat (www.alepieknyswiat.pl). Piękna poszukuje przede wszystkim w ludziach. To dla nich jedzie w różne strony świata. To rozmowy i chwile spędzone z nimi wspomina następnie na swoim blogu. Dwa lata temu zbudowała bambusowy rower i wyruszyła do Iranu na pierwszą w życiu wyprawę rowerową. Wtedy odkryła, że na widok samotnej rowerzystki ludzie jeszcze szerzej otwierają swoje serca i drzwi. Jak wyglądała ta podróż? Zobaczysz podczas prezentacji! 

kuba witek Kuba Witek

Kielczanin, filmowiec, tekściarz, podróżnik, absolwent University of Central Lancashire w Preston, na kierunku Music Production. Spełnił jedno ze swoich podróżniczych marzeń i objechał Islandię na rowerze. Codziennie trudności związane z drogą i ekstremalnymi warunkami pogodowymi wynagradzane były życzliwością spotkanych ludzi i pięknymi widokami. Swoimi wrażeniami podzielił się w książce „Ring Road – Dookoła Islandii na rowerze”, a piękno i surowość krajobrazu pokazał na zdjęciach.

valerian romanowski Valerian Romanovski

Urodzony na Litwie, w polskiej rodzinie, od lat mieszkający w Polsce, inżynier i doktorant warszawskiej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Wyprawa do Ojmiakonu, która miała miejsce w lutym 2017 r. zakończyła się pełnym powodzeniem. Valerjan Romanovski ustanowił trzy nowe rekordy Guinnessa - w 12, 24 i 48 godzinnej nieprzerwanej jeździe na rowerze w warunkach ekstremalnej zimy. Tym samym VR Team wyznaczył nowy kierunek w rozwoju rowerowej rywalizacji. Jako ambasador Fundacji DKMS Valerjan, swoje osiągnięcie zadedykował wszystkim osobom zmagającym się z chorobami nowotworowymi krwi. Swoim przykładem pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych, zawsze trzeba walczyć do końca jak w osiągnięciu celów sportowych tak i w chorobie.

Mariusz Dorosz Mariusz Dorosz

Mechanik rowerowy, urodzony i pracujący w Warszawie. Właściciel mobilnyserwisrowerowy.com . Studiował geografię na Uniwersytecie Warszawskim i chyba właśnie tam zaraził się podróżowaniem na dobre. Wcześniej pasjonował się kolarstwem i postanowił  połączyć obie te pasje. Co z takiej fuzji może wyniknąć pokaże w relacji z rowerowej włóczęgi po Nowej Zelandii.