Do rozpoczęcia wydarzenia pozostało:

III Międzynarodowe Targi Zdrowia i Urody HEALTH & BEAUTY

health & beauty

Health&Beauty 2017 – w Targach Kielce tylko profesjonalnie o zdrowym stylu życia

Wydarzenie odwiedziło 20 tysięcy ludzi. Były zabiegi, masaże, badanie wzroku, joga, wykłady medycyny chińskiej i apiterapii

Targi zdrowia i urody połączone w jednym czasie z wystawą ekoproduktów Ecotime oraz targami turystyki wiejskiej Agrotravel stały się kompleksową receptą na zdrowe życie, włączając w to odżywianie i właściwą pielęgnację ciała, opartą na naturalnych kosmetykach. Podczas wspólnej konferencji prasowej, w której uczestniczyli przedstawiciele regionu, miasta, organizacji turystycznych mówiono wiele o turystyce zdrowotnej, uzdrowiskowej, jako dobrej perspektywie dla rozwoju regionu świętokrzyskiego.

- Busko-Zdrój, Solec-Zdrój to nasz potencjał – podkreślał marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas - To promowanie innej filozofii życia.

W tym kontekście udany debiut odnotowała Strefa Uzdrowisk Świętokrzyskich stworzona podczas targów Health&Beauty. Ciekawą ofertę przygotowały sanatoria, ośrodki Spa i wellness  - na przykład Uzdrowisko Busko-Zdrój, Wojskowy Szpital Uzdrowiskowy, Sanatorium Włókniarz i Słoneczny Zdrój – także z Buska czy Malinowe Hotele z Solca-Zdroju.

Zabiegi, masaże, testy kosmetyków podczas Health&Beauty

Atrakcją targów dedykowanych urodzie były zabiegi, proponowane bezpośrednio na stoiskach. Między innymi Klinika Urody & Spa Jean Baptise z Kielc oferowała masaże dłoni i twarzy po masaż hawajski, a także zabiegi na twarz, bezpłatne testowanie kosmetyków, konsultacje specjalistów. Na stoisku Centrum Medycyny i Estetyki również z Kielc można było poznać między innymi specyfikę najnowszych zabiegów medycyny estetycznej. Podczas 3 dni targowych nieustającą popularnością cieszyło się badanie wzroku u dzieci na stoisku KlankOptyk

Podczas targów Health&Beauty popularnością cieszyła się Strefa Testów na stoisku Invex Remedies, gdzie można było testować  kosmetyki, wytwarzane na bazie właściwości złota, srebra i krzemu.  

Wystawa zaprezentowała również balneokosmetyki np. firmy Sulphur Zdrój oraz Dr Duda. Wśród oferty targowej znalazły się też kosmetyki TianDe, podnoszące skuteczność działania dzięki substancjom biologicznie aktywnym. „Kosmiczne” specyfiki do pielęgnacji przedstawiła marka Cossi - przygotowane w technologii ciekłych kryształów lub kosmetyki marki Rapan Beauty, produkowane na bazie niebieskiej i żółtej glinki ze słonego syberyjskiego jeziora.

health & beauty

Medycyna Wschodu i miód - dla zdrowia i urody

Podczas targów Health&Beauty odbyły się warsztaty poświęcone zdrowiu. Jeden z wykładów poświęcono medycynie chińskiej. Specjaliści wprost z Chin mówili o akupunkturze, masażu meridianowym TAO, zaletach masażu bańką chińską, a także udrażnianiu kanałów energetycznych tak zwanym leczniczym cygarem, ogrzewającym wybrane punkty ciała. W czasie 3 targowych dni można było także liczyć na diagnostykę i konsultacje gości ze Wschodu, którzy pojawili się na stoisku Malinowych Hoteli.

Spośród innych części warsztatów warto wymienić te dotyczące apiterapii, prowadzone przez specjalistów z Ukrainy. Lecznicza moc miodu i pszczelich produktów jak wosk i mleczko jest doceniana we współczesnej kosmetyce. Podczas targów mówiono także o ApiSpa w Bałtowie, w tamtejszym Juraparku, które zacznie funkcjonować w województwie w 2018 roku.

 

30 joginek w Targach Kielce

Na szczególną uwagę zasługiwały praktyczne warsztaty jogi hormonalnej, dedykowane paniom. Ponad 30 uczestniczek ćwiczyło w Targach Kielce pod czujnym okiem instruktor jogi dr Ilony Molendy-Grysy, by poznać ćwiczenia, które pobudzają do pracy żeńskie gruczoły dokrewne. W trakcie sesji panie miały okazję wykonywać ćwiczenia wpływające na rozluźnienie ciała, wyciszenie myśli, uspokojenie oddechu.

 

 Zapraszamy na III edycję targów Health&Beauty w roku 2018.