II Targi dla Pacjentów z Łuszczycą, Łuszczycowym Zapaleniem Stawów i Atopowym Zapaleniem Skóry

AtoPsoriaDerm 2018 – z troski o chorych na łuszczycę i AZS

Bezpłatne targi i konferencja pełna specjalistów – już po raz drugi w Targach  Kielce, 16 czerwca 2018 roku odbędzie się AtoPsoriaDerm.

To ogólnopolskie wydarzenie edukacyjno-promocyjne, stworzone z myślą o chorych na łuszczycę i atopowe zapalenie skóry. Pierwsza edycja zgromadziła 400 osób z całej Polski, pokazując jednocześnie, jak bardzo brakuje tego typu spotkań. AtoPsoriaDerm jest unikatową w skali kraju inicjatywą łączącą chorych i dającą wiedzę na temat leczenia i funkcjonowania w chorobie. A wszystko wprost od lekarzy specjalistów, producentów dermokosmetyków i urządzeń czy też ośrodków oferujących terapie dla pacjentów.

Debiutująca w 2017 roku AtoPsoriaDerm w Targach Kielce powstała z inspiracji Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Chorych na Łuszczycę „Razem Raźniej” i Koalicji na Rzecz Walki z Łuszczycą i Łuszczycowym Zapaleniem Stawów. Bezpłatne targi i konferencja z udziałem lekarzy specjalistów zgromadziły w Kielcach 400 zainteresowanych osób - chorych i ich rodzin z różnych rejonów Polski, którzy na co dzień borykają się z leczeniem, wykluczeniem społecznym, choć zarówno łuszczyca jak i AZS nie są chorobami zakaźnymi. Ambasadorem wydarzenia został Michał Wiśniewski, który od kilkunastu lat zmaga się z łuszczycą. W tym roku również wspiera AtoPsoriaDerm 2018.

Na łuszczycę w Polsce choruje blisko milion osób. Około 30 procent pacjentów ma umiarkowaną i ciężką postać. Co piąte polskie dziecko cierpi na atopowe zapalenie skóry. AtoPsoriaDerm organizowana w Targach Kielce dedykowana jest każdemu, kto świadomie dba o jakość swojej skóry, ze szczególnym uwzględnieniem osób z łuszczycą, łuszczycowym zapaleniem stawów i atopowym zapaleniem skóry.

Wydarzenie skrojone na miarę potrzeb chorych

Druga edycja Targów dla Pacjentów z Łuszczycą, Łuszczycowym Zapaleniem Stawów i Atopowym Zapaleniem Skóry, która odbędzie się 16 czerwca w Targach Kielce została objęta patronatem Konsultanta Krajowego w dziedzinie dermatologii i wenerologii. AtoPsoriaDermto kompleksowe, ogólnopolskie wydarzenie łączące zarówno  targi, konferencję z wykładami ekspertów oraz praktycznymi poradami. Zwiedzający mają okazję zapoznać się z gamą najnowocześniejszych preparatów, przeznaczonych do pielęgnacji skóry problematycznej i wspomagających proces leczniczy. Na stoiskach można skorzystać z wiedzy konsultantów i kupić wybrane produkty. Wydarzenie jest okazją do uzyskania informacji w zakresie leczenia dermatoz
i ośrodków, w których te terapie można zrealizować.

AtoPsoriaDerm w Kielcach to cenne wsparcie dla osób chorych, zarówno pod względem merytorycznym jak i psychologicznym. To również doskonała platforma integracji środowiska lekarzy, pacjentów i ich rodzin.

Zapraszamy, 16 czerwca 2018 na bezpłatne targi i konferencję AtoPsoriaDerm w Centrum Kongresowym Targów Kielce