Aktualności

15.02.2018

ZETOR – Historyczna marka z nowym obliczem na Agrotechu

Siłą napędową tych największych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej targów nowoczesnych maszyn rolniczych z pewnością są czołowi i uznani producenci z branży. W tegorocznej, 24 edycji nie zabraknie wśród nich marki ZETOR reprezentowanej przez nowe pokolenie maszyn

Targi AGROTECH  to najlepsze maszyny i najnowsze premiery - tu  nowy ciągnik ZETOR MAJOR HS 80
Targi AGROTECH to najlepsze maszyny i najnowsze premiery - tu nowy ciągnik ZETOR MAJOR
HS 80

Na XXIV Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH, odbywające się w dniach 16-18 marca  w Targach Kielce, marka ZETOR przygotowała  szereg nowości. Do najbardziej oczekiwanych należy prezentacja pierwszego ciągnika w nowym, atrakcyjnym designie w produkcji seryjnej, czyli modelu MAJOR HS 80. Odwiedzający będą mogli również  zapoznać się z nowymi traktorami UTILIX i HORTUS o mocy od 40 do 70 koni, oraz obejrzeć zmodernizowane modele ciągników  PROXIMA i FORTERRA.

Nowy dynamiczny i wytrzymały  MAJOR HS 80

Koncepcja nowej sylwetki traktorów ZETOR narodziła się już blisko trzy lata temu. Cel był jasny: stworzyć produkt o znacznej wartości estetycznej i nadać marce ZETOR nową ikoniczną wizję, która będzie odzwierciedlać wartości spółki. Tak powstała pierwsza maszyna z produkcji seryjnej w nowym atrakcyjnym ZETOR DESIGNIE -  MAJOR HS 80.  Nowy design charakteryzują wyraziste kształty, które dodają ciągnikom dynamiki i siły, podkreślają emocje i wyrażają energię. Jest to jednocześnie innowacja funkcjonalna, bowiem teraz operator znacznie lepiej widzi z kabiny otoczenie ciągnika. Wprowadzono nowe rozmieszczenie świateł, które oświetlają znacznie większy obszar roboczy przed ciągnikiem.

Rozwój linii modelowych

Dowodem na to że, marka ZETOR nieustannie się rozwija  będą pokazane na Targach Agrotech  dwie nowe linie modelowe ciągników UTILIX i HORTUS o mocy 40 do 70 koni, które do sprzedaży trafiły na początku tego roku . Nowa linia UTILIX składa się z modeli UTILIX HT 45 i UTILIX HT 55, zaś linia HORTUS obejmuje HORTUS CL 65 i HORTUS HS 65. Są to bardzo wydajne, proste w obsłudze i niewymagające pod względem konserwacji maszyny. Jednocześnie nowe modele rozszerzają ofertę uniwersalnych ciągników o szerokim wykorzystaniu w ogrodnictwie, w lekkich robotach ziemnych, usługach komunalnych. Mogą być również używane z ładowaczem. Maszyny świetnie sprawdzą się również w przypadku rolników-amatorów. Ponadto  na Targach Agrotech  w nowej odsłonie pojawią się popularne linie modelowe ciągników PROXIMA i FORTERRA.

Liczy się bezpieczeństwo

Głównym założeniem podczas wprowadzania nowych koncepcji było nadanie świeżości, nowego designu, ale i poprawa bezpieczeństwa. Modele ciągników ZETOR na 2018 rok to dla klientów przede wszystkim większe bezpieczeństwo. Elementem  poprawiającym je, było  zastosowanie w maszynach  nowych systemów hamulcowych, hamujących obie osie i wszystkie koła niezależnie, z użyciem mokrych hamulców tarczowych. W kabinie ciągników umieszczono także  czujnik, dzięki któremu maszyna nigdzie nie pojedzie, dopóki kierowca nie usiądzie na fotelu. Ponadto, fotel kierowcy i pasażera wyposażono w zwijane pasy bezpieczeństwa. Zwiększono również nadciśnienie w kabinie. Dzięki temu do kabiny nie będą dostawać się zanieczyszczenia z zewnątrz. Obsługę ciągników  ułatwia również ujednolicona kolorystyka elementów sterowniczych i samego panelu sterowania.

Rolnicza wiosna tylko w Targach Kielce

Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  to obecnie największe targi, spośród wszystkich branż gospodarki, organizowane w Polsce w halach wystawienniczych. W ciągu wielu lat istnienia na rynku rolniczych wydarzeń, kieleckie targi stały się ulubionym miejscem polskich rolników, cieszą się akceptacją branży, są wyznacznikiem trendów dla polskiej wsi. Dowodem na to, jest fakt, że ubiegłoroczne wydarzenie zgromadziło ponad 750 wystawców z 20 krajów świata .Kompleksowa ekspozycja obejmuje wszelkie akcesoria dla rolnictwa czy segment budownictwa inwentarskiego, a każdy gospodarz czy właściciel wielkoobszarowego gospodarstwa znajdzie tu wyposażenie nowoczesnego rolnika na miarę  potrzeb. Ponadto Targi Agrotech to  maszyny wyróżniane tytułami najlepszych na świecie oraz  wiele premier.   

Zapraszamy w sezonie 2018 od 16 do 18 marca do Targów Kielce!

MM


Galeria zdjęć


Polecane aktualności

Najbliższe wydarzenia

20-21 III 2019
26-28 III 2019
26-28 III 2019
26-28 III 2019
26-28 III 2019
26-28 III 2019
26-28 III 2019
26-28 III 2019
26-28 III 2019