Aktualności

07.05.2018

VELOX intensyfikuje swoją działalność w Europie Wschodniej

Firma zaprezentuje swoje produkty na najważniejszych w Polsce i jednych z najważniejszych w Europie targach tworzyw sztucznych PLASTPOL 2018.

VELOX oferuje specjalistyczne rozwiązania producentom kabli i węży przemysłowych w Europie Wschodnie. Firme będzie można odnaleźć w hali E Targów Kielce.
VELOX oferuje specjalistyczne rozwiązania producentom kabli i węży przemysłowych w
Europie Wschodnie. Firme będzie można odnaleźć w hali E Targów Kielce.

Firma VELOX GmbH to jeden z wiodących w Europie dostawców specjalistycznych surowców dla branży tworzyw sztucznych, kompozytów, dodatków, modyfikatorów oraz komponentów do farb i lakierów. Firma została założona w roku 1993 przez Bernarda Goursaud i N. Maxa Schlenziga. Jej główna siedziba znajduje się w Hamburgu, a jej biura rozmieszczone są w 21 krajach całej Europy. Firma prowadzi lokalne biura i sieci handlowe w Polsce, Czechach, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech oraz od niedawna w Rosji, gdzie w kwietniu 2017 otwarto biuro w Moskwie. Stąd  VELOX  obsługuje  również  rynki  na  Białorusi  i  Ukrainie.

Podczas XXII Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL 2018 firma VELOX zaprezentuje szeroką ofertę termoplastów, polimerów konstrukcyjnych, do zastosowań medycznych.

 – Nie zabraknie dodatków i modyfikatorów przeznaczonych do szerokiej gamy zastosowań – mówi Guillaume Fromont, Product Manager Engineering Plastics. – W szczególności specjalistyczne produkty z termoplastycznych poliuretanów (TPU) naszego głównego dostawcy Lubrizol, pod znanymi na całym świecie nazwami handlowymi, w tym Estane®, Pearlthane ™ i Pearlbond ™ TPU, są interesujące zwłaszcza w przypadku technologii formowania wtryskowego, wytłaczania, klejenia i mieszania. Cieszą się one uznaniem ze względu na ich trwałość i właściwości mechaniczne w zastosowaniach związanych z produkcją węży, kabli i urządzeń medycznych.

Współwystawcą VELOX będzie wieloletni partner firmy - Lubrizol. Wspólne stoisku obu firm będzie można odnaleźć w hali E- 53 kieleckiego ośrodka wystawienniczo – kongresowego.

Rynkami docelowymi firmy VELOX na targach Plastpol będą producenci folii, kabli i węży przemysłowych. Firma oferuje specjalistyczne produkty do aplikacji wytłaczania dla różnych branż, np. przemysłu motoryzacyjnego, elektroniki, energetyki. Zwłaszcza uniepalnione (halogenowo i bezhalogenowo) TPU Estane®, które spełniają normy FT-1 i FT-2 oraz normy IEC 60332-1 lub -2, będą szczególnie promowane przez VELOX.

Z niecierpliwością czekamy na zwiększenie sprzedaży w Europie Wschodniej i Rosji, które są ważnymi rynkami dla tworzyw sztucznych i kompozytów –  komentuje François Minec, Dyrektor Generalny VELOX.

Plastpol 2018 potrwa od 22 do 25 maja w Targach Kielce.

(PŚ)


Polecane aktualności

Najbliższe wydarzenia

19-20 X 2019
22 X 2019
15-16 XI 2019
23-24 XI 2019
23-24 XI 2019
29-30 XI 2019
30 XI - 1 XII 2019
30 XI - 1 XII 2019
30 XI - 1 XII 2019