Aktualności

07.09.2018

Targi Kielce na Międzynarodowych Targach Obróbki Metali AMB

Targi AMB to jedna z największych i najważniejszych imprez wystawienniczych branży obróbki metali na świecie. W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 1500 wystawców z 31 krajów, a organizatorzy spodziewają się ponad 90.000 zwiedzających z całego świata. Swoje stoisko na targach będzie miała także „Przemysłowa Wiosna”.

Targi Kielce na  Międzynarodowych Targach Obróbki Metali AMB

Na targach swoje najnowsze produkty i innowacyjne rozwiązania zaprezentują producenci maszyn i urządzeń do obróbki ubytkowej i obróbki skrawaniem. Zakres tematyczny targów obejmuje również techniki pomiarowe i badanie jakości, techniki utrzymania ruchu i montażu, oprogramowanie, systemy komputerowe i urządzenia peryferyjne, komponenty, elementy konstrukcji i podzespoły.

 

Forum technologiczne Niemieckiego Zrzeszenie Budowy Maszyn i Urządzeń (VDMA)

 

Forum Technologiczne VDMA jest skierowane do wszystkich osób interesujących się najnowszymi trendami i rozwiązaniami w dziedzinie narzędzi do obróbki ubytkowej, elementami uchwytowymi i techniką pomiarową. Specjaliści z różnych przedsiębiorstw przedstawią w 15-minutowych prelekcjach informacje na temat konkretnego wdrożenia nowych pomysłów i rozwiązań dotyczących bloków tematycznych, takich jak technologie dla przemysłu motoryzacyjnego, budowy maszyn i narzędzi, techniki kosmicznej i medycznej.

 

WorldSkills

 

Konkurs dla utalentowanych techników na targach AMB będzie rywalizacją młodych operatorów maszyn i techników o tytuł mistrza Niemiec. Będą to krajowe kwalifikacja do światowego konkursu "Umiejętności zawodowych"- WorldSkills 2019 w Kazaniu. Niemieckie mistrzostwa umiejętności zawodowych „WorldSkills Germany” zostaną przeprowadzone w ramach targów AMB w następujących dyscyplinach tokarki CNC, frezarki CNC i (po raz pierwszy w tym roku) polimechanika.

 

Digital Way

 

Na pokazie specjalnym "Digital Way" na targach AMB będziecie Państwo mogli dowiedzieć się jak rozpocząć zdigitalizowaną produkcję i w jaki sposób możecie Państwo wykorzystać potencjał technologii informatycznych dla digitalizacji w przedsiębiorstwie. Głównym elementem programu będzie dwudniowy kongres obejmujący 36 specjalistycznych prelekcji poświęconych cyfrowym modelom i procesom biznesowym w epoce rewolucji przemysłowej 4.0. W ramach towarzyszącej wystawy ok. 30 przedsiębiorstw zaprezentuje ofertę swoich najnowszych rozwiązań z tej dziedziny. Uzupełnieniem oferty informacyjnej będzie poglądowa prezentacja przypadków, w których wdrożono cyfrowe rozwiązania dla konkretnych zadań. Impreza Digital Way będzie źródłem nowych inspiracji i konkretnych propozycji rozwiązań dla zwiększenia wydajności i efektywności dzięki digitalizacji. Jeżeli interesujecie się Państwo tematami programu Digital Way, już dziś możecie zamówić bilet wstępu na ten kongres pod adresem: www.digital-way.info/ticket.

 

„Sonderschau Jugend” - pokaz specjalny dla młodzieży

 

Wzbudzenie zainteresowania młodych ludzi dla techniki i pozyskanie młodych specjalistów do pracy w niemieckiej branży obrabiarkowej to cel pokazu specjalnego adresowanego do młodzieży, a organizowanego przez fundację Nachwuchsstiftung Maschinenbau (pol. Młody narybek dla branży budowy maszyn). Główną atrakcją dla młodych ludzi, oraz wszystkich innych osób odwiedzających to stoisko, będzie prezentacja łańcucha produkcji i montażu modelu samochodu formuły 1 z możliwością zabrania go do domu.

 

„Przemysłowa Wiosna w Targach Kielce” zaprezentuje się na stoisku EZ08.

 

(UK)

 


Polecane aktualności

Najbliższe wydarzenia

3-6 IX 2019
3-6 IX 2019
19-21 IX 2019
27-28 IX 2019
12 X 2019
26-27 X 2019
7 XI 2019
23-24 XI 2019
29-30 XI 2019
30 XI - 1 XII 2019
30 XI - 1 XII 2019
30 XI - 1 XII 2019