47583815400b7619b0db.png

Targi Kielce dla bezpieczeństwa

29 sierpnia 2014
Podpisanie ważnych umów o współpracy z Międzynarodowym Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego oraz Fundacją Polskie Forum Bezpieczeństwa

Drugi dzień XXII MSPO to czas bardzo ważnego seminarium, którego zagadnienia w sposób bezpośredni dotyczą każdego z nas. Seminarium Rozwój platformy technologicznej producentów na rzecz bezpieczeństwa chemicznego i wykorzystanie technologii i sprzętu podwójnego przeznaczenia  pod Honorowym patronatem Janusza Piechocińskiego,  Wicepremiera, Ministra Gospodarki jest organizowane przez organizowane przez Międzynarodowe Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego w Warszawie i Polski Holding Obronny,  we współpracy z Klastrem Ratownictwa, Bezpieczeństwa, Ochrony Ludności i Środowiska Naturalnego.

 

Celem seminarium jest przedstawienie potencjału polskich podmiotów i współpracy z partnerami międzynarodowymi w obszarach bezpieczeństwa chemicznego, oraz ich wykorzystanie, w wymiarze krajowym i międzynarodowym, w rozwoju bezpieczeństwa chemicznego. Ważnym celem seminarium jest rozwój  Platformy oraz  współpracy podmiotów polskich i zagranicznych w kreowaniu i wdrażaniu skutecznych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa chemicznego i wykorzystaniu technologii i sprzętu podwójnego przeznaczenia w jego umacnianiuSeminarium służyć będzie rozwojowi i promocji polskiej specjalizacji w świecie w bezpieczeństwie chemicznym.

 

W trakcie seminarium będą przedstawione konkretne propozycje w celu poprawy bezpieczeństwa chemicznego, ochrony środowiska, ochrony infrastruktury krytycznej, a także współpracy międzynarodowej, m.in.  program  „Lokalna Odpowiedzialność w Bezpieczeństwie Chemicznym”, inicjatywy na temat zintegrowanego bezpieczeństwa chemicznego na Ukrainie, organizacja w Polsce pierwszego światowego spotkania na temat bezpieczeństwa chemicznego oraz światowej wystawy poświęconej bezpieczeństwu chemicznemu.

 

Ważne umowy o współpracy

Bezpośrednio po Seminarium nastąpi podpisanie dwóch ważnych umów dotyczących współpracy w zakresie promocji szeroko pojmowanego bezpieczeństwa – stronami umów będą Targi Kielce i Międzynarodowe Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego oraz Targi Kielce i Fundacja Polskie Forum Bezpieczeństwa.

Dr Andrzej Mochoń, Prezes Zarządu Targi Kielce Ważnym elementemrozwoju współpracy podmiotów krajowych i zagranicznych w umacnianiu bezpieczeństwa rozwoju, produkcji, infrastruktury oraz łańcucha dostawczo-odbiorczego związków chemicznych oraz nośników energii, w skali krajowej, jak i regionalnej i globalnej, jest włączenie i wykorzystanie potencjału  wystawienniczego i targowo-konferencyjnego. Targi Kielce  oferują swój potencjał w promowaniu kultury bezpieczeństwa chemicznego, upowszechnianiu najlepszych rozwiązań technicznych i praktyk, organizacji szkoleń, tworzeniu korzystnych warunków do współpracy krajowej międzynarodowej w rozwoju polskiej specjalizacji w bezpieczeństwie chemicznym.

Wspólnie z Międzynarodowym Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego, w ramach Platformy Technologicznej Producentów na rzecz Bezpieczeństwa Chemicznego, Targi Kielce S.A. podejmą  działania na rzecz rozwoju działalności wystawienniczej oraz targowo-konferencyjnej w umacnianiu bezpieczeństwa rozwoju, produkcji, infrastruktury oraz łańcucha dostawczo-odbiorczego związków chemicznych oraz nośników energii, w skali krajowej, jak i regionalnej i globalnej. W ramach działalności targowo-konferencyjnej będą  upowszechniane najlepsze rozwiązania techniczne i praktyki, organizowane szkolenia w skali krajowej i międzynarodowej. Zadaniem Targów Kielce jest aktywna promocja współpracy w kreowaniu i poszerzeniu zainteresowania zagadnieniami bezpieczeństwa chemicznego wszystkich zainteresowanych podmiotów, ze szczególnym uwzględnieniem administracji państwowej, przemysłu, nauki, opinii publicznej i społeczeństwa obywatelskiego.

 

Pierwszy taki think tank w Polsce

Kolejną z umów o współpracy Targi Kielce podpiszą z Fundacją Polskie Forum Bezpieczeństwa. Jest to pierwszy w Polsce pozarządowy ośrodek studyjny, funkcjonujący w formule zapewniającej pełną niezależność, koncentrujący swoją działalność na szeroko pojmowanej problematyce bezpieczeństwa.

Misja PFB to wsparcie analityczno-prognostyczne instytucji, agend, służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo Polski i Polaków oraz przedsiębiorstw produkujących sprzęt oraz wyposażenie dedykowane temu obszarowi. Celem Fundacji jest ponadto budowanie przestrzeni wymiany myśli, koncepcji, idei a także inspirowanie i animowanie dyskusji dotyczącej problematyki, wokół koncentruje się jej działalność.

Współpraca z Fundacją wpisuje się bardzo mocno w profil działalności  Centrum Kongresowego Targów Kielce, w którym coraz częściej podejmowane są zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w jego szerokim ujęciu.