Aktualności

10.12.2017

Ponad 52 tys. zebrano podczas charytatywnej aukcji gołębi

W sumie 52 350 złotych zebrano podczas charytatywnej aukcji gołębi, która odbyła się w niedzielę w Targach Kielce. Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii im. W Buszkowskiego w Kielcach oraz Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej.

52 350 złotych zebrano podczas charytatywnej aukcji gołębi pocztowych w Targach Kielce
52 350 złotych zebrano podczas charytatywnej aukcji gołębi pocztowych w Targach Kielce

- Dla mnie ta aukcja to fenomen. Kwota, którą otrzymaliśmy jest naprawdę imponująca. Pieniądze trafią tam, gdzie leżą najciężej chore dzieci, czyli oddział onkologiczny – mówi Włodzimierz Wielgus, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, w skład którego wchodzi Świętokrzyskie Centrum Pediatrii.

W tym roku podczas aukcji charytatywnej, która towarzyszyła 48. Okręgowej Wystawie Gołębi Pocztowych w Targach Kielce, udało się zebrać w sumie 52 350 zł. 44 350 zł z tej kwoty trafi do Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii, 8 tys. złotych otrzyma z kolei Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej. – Jesteśmy pod wielkim wrażeniem. Otrzymane pieniądze przeznaczymy na zakup e-dywanu, z którego będą korzystać nasze przedszkolaki – opowiada Aneta Łoboda, kierownik ds. opieki i wychowania w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej.

Charytatywna aukcja gołębi pocztowych odbyła się po raz szósty. – Bardzo nas cieszy, że wydarzenie organizowane w Targach Kielce cieszy się tak dużym zainteresowaniem hodowców – podkreśla Sławomir Pająk, prezes Okręgu Kielce Polskiego Związku Hodowli Gołębi Pocztowych.

Najwyżej wylicytowane w tym roku ptaki sprzedano za 1500 złotych. - Wielu hodowców nie bierze udziału w aukcji tylko dla gołębi, ale dlatego, że chcą pomagać chorym dzieciom. Często licytują gołębie, które nie są im potrzebne w hodowli – zaznacza Sławomir Pająk.

I rzeczywiście takie argumenty można było usłyszeć od uczestników niedzielnej charytatywnej aukcji gołębi pocztowych. – Jesteśmy tutaj po raz pierwszy. Wzięliśmy udział w aukcji głównie przez to, że pieniądze przeznaczone będą na pomoc chorym dzieciom – mówi Zbigniew Nowak, który na aukcję przyjechał ze znajomymi z Włoszczowy.

W weekend w Targach Kielce odbywały się: 48. Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych, Świętokrzyska Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego oraz Świętokrzyska Wystawa Królików Rasowych. Zaprezentowano na nich 735 gołębi rasowych, 677 gołębi pocztowych i 1200 królików.

(KŁ)


Polecane aktualności

Najbliższe wydarzenia

23-24 XI 2019
23-24 XI 2019
29-30 XI 2019
30 XI - 1 XII 2019
30 XI - 1 XII 2019
30 XI - 1 XII 2019