Aktualności

23.11.2017

Kształcenie zawodowe w teorii i praktyce. Rozpoczyna się konferencja edukacyjna

Kształcenie zawodowe w systemie dualnym to temat konferencji, która rozpoczyna się dziś w Targach Kielce.

Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek jest jednym z organizatorów Konferencji "Kształcenie zawodowe w systemie dualnym"
Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek jest jednym z organizatorów Konferencji
"Kształcenie zawodowe w systemie dualnym"

Rozwój szkolnictwa zawodowego to jedno z największych wyzwań dla edukacji, nie tylko w Polsce. Szkolnictwo tego typu musi nadążyć nie tylko za zmianami w samej oświacie, ale przede wszystkim tymi na rynku pracy.

Dlatego właśnie tematem konferencji organizowanej w Targach Kielce jest „Kształcenie zawodowe w systemie dualnym”. W wydarzeniu wezmą udział Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski oraz świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik. Doświadczeniami z obszaru kształcenia zawodowego u naszych zachodnich sąsiadów podzieli się natomiast Michael Groβ, konsul generalny Republiki Federalnej Niemiec.

Wśród tematów poruszanych podczas konferencji znalazły się m.in.: „Wyzwania edukacyjne w kontekście zmieniającego się rynku pracy”, „Dualny system kształcenia – rola pracodawców w dualnym systemie kształcenia” czy „Szum informacyjny – jak efektywnie przyswajać treści”.

Organizatorami konferencji są: Wojewoda Świętokrzyski, Kuratorium Oświaty w Kielcach, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie oraz Targi Kielce.

(KŁ)


Polecane aktualności

Najbliższe wydarzenia

20 X 2018
23-25 X 2018
23-25 X 2018
23-25 X 2018
10-11 XI 2018
10-11 XI 2018