Aktualności

05.09.2018

Konferencja zorganizowana przez Biuro do Spraw Proobronnych MON podczas MSPO 2018

W Targach Kielce odbyła się międzynarodowa konferencja z udziałem przedstawicieli organizacji proobronnych z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii oraz Wielkiej Brytanii.

Podczas konferencji w Targach Kielce mówiono, m.in. o historycznym zarysie działań proobronnych w Polsce, Łotwie, Litwie, Estonii i Wielkiej Brytanii oraz zasadach funkcjonowania współczesnych organizacji proobronych w krajach bałtyckich.
Podczas konferencji w Targach Kielce mówiono, m.in. o historycznym zarysie działań
proobronnych w Polsce, Łotwie, Litwie, Estonii i Wielkiej Brytanii oraz zasadach
funkcjonowania współczesnych organizacji proobronych w krajach bałtyckich.

Spotkanie „Wkład organizacji proobronnych w umacnianie zdolności obronnych państwa w stulecie odzyskania niepodległości”, miało miejsce 5 września o godz. 11.00 w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

Uczestnikami konferencji byli przedstawiciele MON, członkowie Parlamentu i Senackiej Komisji Obrony Narodowej, przedstawiciele akademii wojskowych i organizacji proobronnych z krajów bałtyckich i Wielkiej Brytanii oraz uczestnicy Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.

Podczas konferencji głos zabrali, między innymi Wojciech Skurkiewicz, Sekretarz Stanu w MON oraz Waldemar Zubek, Dyrektor Biura do Spraw Proobronnych. Nie zabrakło reprezentantów Litewskiego Związku Strzeleckiego, Estońskiej Ligii Obrony i członków "Legii Akademickiej”.

Podczas konferencji poruszono istotne zagadnienia dotyczące zdolności obronnych państwa. Dyskutowano także o współpracy pomiędzy międzynarodowymi organizacjami proobronnymi w oparciu o przykład działań podjętych przez MON.  Damian Duda, członek „Legii Akademickiej” opowiadał o aktualnych zasadach funkcjonowania organizacji proobronnych w Polsce, a pułkownik Jimmy Beggs z Głównej Siedziby Regionalnego Dowództwa Kadetów Brytyjskiej Armii przybliżył słuchaczom zagadnienia systemowe w oparciu o przykład brytyjskiej armii kadetów.

Targi MSPO zajmują miejsce wśród liderów wystaw branży obronnej Europy, obok Paryża i Londynu. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Targach Kielce potrawa do niedzieli 9 września, do godziny 15.00.

(PŚ)


Polecane aktualności

Najbliższe wydarzenia

27-28 IX 2019
12 X 2019
19-20 X 2019
26-27 X 2019
7 XI 2019
23-24 XI 2019
29-30 XI 2019
30 XI - 1 XII 2019
30 XI - 1 XII 2019
30 XI - 1 XII 2019