Aktualności

26.06.2018

dr Ewa Bujak ambasadorem Strefy Projektantów

Podczas premierowych targów Fashion for Kids 2018, zaplanowanych od 28 do 29 czerwca w Targach Kielce, zostanie utworzona specjalna strefa dla designerów, stylistów i projektantów. Młodzi twórcy mody będą mogli zaprezentować swoje portfolio przed reprezentantami marek szyjących dla dzieci.

dr Ewa Bujak, ambasadorka Strefy Projektantów, fot. A. Sądek
dr Ewa Bujak, ambasadorka Strefy Projektantów, fot. A. Sądek

Oficjalną ambasadorką Strefy Projektantów, utworzonej w ramach targów Fashion for Kids, została dr Ewa Bujak, właścicielka marki Moovie, kielecka projektantka. Absolwentka kierunku Edukacja Artystyczna ówczesnej krakowskiej Akademii Pedagogicznej. Stopień doktora uzyskała na ASP w Krakowie, na Wydziale Form Przemysłowych. Zawodowo zajmuje się projektowaniem tekstyliów użytkowych: ubioru, kostiumu, scenografii czy produktu tekstylnego. Specjalizuje się w zagadnieniu konstrukcji ubioru, prowadzi zajęcia z tego przedmiotu m.in. Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie oraz na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, współpracowała w tym zakresie z Wydziałem Form Przemysłowych ASP w ramach Otwartej Pracowni Mody jak i w Krakowskich Szkołach Artystycznych - SAPU. Obecnie związana z Instytutem Dizajnu – prowadzi tam cykliczne warsztaty ABC Konstrukcji. Poza pracą dydaktyczną zawodowo zajmuje się współpracą z firmami w zakresie projektowania tekstyliów, szkoleniami z konstrukcji ubioru czy rekonstrukcją kostiumów do filmów i przedstawień.

Podczas Fashion for Kids w Targach Kielce projektanci będą mogli zaprezentować swoje najlepsze projekty
w bezpłatnej strefie, a zainteresowanym współpracą wystawcom – swoje portfolio. Przedstawiciele wybranych marek, biorący udział w targach będą poszukiwać osób ze świeżymi pomysłami do pracy w branży.

Bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w pierwszej edycji Fashion for Kids. Zarówno z modą i dziećmi łączy mnie wiele. W końcu jestem szczęśliwą matką dwójki wspaniałych dzieci i spełnioną zawodowo projektantką – mówi ambasadorka. – Strefa dla Projektantów to szansa na bliższe poznanie branży i na rozwój kariery zawodowej. To może być dobry start dla osób, które zaczynają przygodę ze światem mody, a także szansa zawodowa, dla tych którzy pragną się rozwijać.

Ewa Bujak jest także kreatorem i producentką klocków służących do zabawy i rehabilitacji dzieci z zaburzeniami motoryki dużej. Klocki Moovie od razu zostały docenione przez specjalistów, robiąc furorę w branży rehabilitacyjnej.

Wydarzenie o charakterze kontraktacyjnym poświęcone jest szeroko pojętej modzie dla najmłodszych. Międzynarodowe Targi Odzieży i Tekstyliów Dziecięcych tworzą wystawcy z kraju i Europy. Zaprezentują szeroką ofertę tekstyliów: ubranka, stroje kąpielowe, kocyki, obuwie i akcesoria. Dopełnieniem propozycji targowej będą pokazy mody oraz warsztaty i wykłady.

(PŚ)


Polecane aktualności

Najbliższe wydarzenia

3-6 IX 2019
3-6 IX 2019
19-21 IX 2019
27-28 IX 2019
12 X 2019
26-27 X 2019
7 XI 2019
23-24 XI 2019
29-30 XI 2019
30 XI - 1 XII 2019
30 XI - 1 XII 2019
30 XI - 1 XII 2019