Aktualności

03.01.2019

Dom bez rachunków tematem przewodnim Kongresu PORT PC w Targach Kielce

28 lutego 2019 r. w trakcie targów Enex w kieleckim ośrodku wystawienniczym odbędzie się VII Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORTPC) pod hasłem „Dom bez rachunków”.

"Dom bez rachunków" będzie jednym z tematów konferencji organizowanej podczas targów ENEX
"Dom bez rachunków" będzie jednym z tematów konferencji organizowanej podczas targów
ENEX

Kongres PORT PC to najważniejsze wydarzenie branży pomp ciepła w ciągu roku, gromadzące setki osób z branży. Spotkanie ma na celu wymianę wiedzy i doświadczeń pomiędzy specjalistami. Głównym tematem VII Kongresu PORTPC będzie budynekbez rachunków” z pompami ciepła i fotowoltaiką. Oprócz tego poruszane będą także zagadnienia z obszaru zastosowania i znaczenie pomp ciepła w przemyśle oraz efektywna elektryfikacja ogrzewania, jako najskuteczniejszy kierunek dekarbonizacji w Unii Europejskiej. W trakcie kongresu przedstawione zostaną także aktualne informacje o programie „Czyste Powietrze”.

 

VII Kongres PORTPC rozpocznie też kampanię informacyjną „Dom bez rachunków” W trakcie sesji poświęconej temu tematowi wystąpią również czołowi eksperci z branży efektywnych budynków.

 

Jednym z mówców Kongresu będzie dr Marcin Popkiewicz, czołowy polski analityk megatrendów, ekspert i dziennikarz zajmujący się powiązaniami w obszarach gospodarka-energia-zasoby-środowisko, autor bestsellerów „Świat na rozdrożu” i „Rewolucja energetyczna. Ale po co?”.

 

Kolejnym gościem będzie dr Christian Schnell – wiceprezes Instytutu Jagiellońskiego, który przedstawi sytuację w zakresie realizacji celu OZE 2020 i 2030 oraz wpływ na rozwój branży pomp ciepła na najbliższych latach.

Gościem specjalnym będzie prezes węgierskiego Stowarzyszenia Pomp Ciepła (MAHŐSZ) Pál Kiss. Przedstawi on m.in. znaczenie pomp ciepła dużej mocy w przemyśle i ciepłownictwie oraz perspektywy rozwoju branży.

 

Podczas kongresu Bogdan Szymański – prezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej Polska PV przedstawi praktyczne wskazówki dotyczące projektowania, doboru i montażu instalacji fotowoltaicznych w budynkach jednorodzinnych. Wystąpienie to będzie częścią sesji pt. „Dom bez rachunków”.

 

W trakcie Kongresu zostanie rozstrzygnięty konkurs na najlepszy przykład zastosowania pomp ciepła w przemyśle. Więcej informacji pod linkiem

 

VII Kongres PORT PC „Dom bez rachunków” odbędzie się 28 lutego 2019 r. w Kielcach. Impreza towarzyszyć będzie targom ENEX/ENEX Nowa Energia.

 

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia wraz z informacją o rejestracji na wydarzenie znajdują się na stronie internetowej: www.portpc.pl/kongres.

(MBr)


Polecane aktualności

Najbliższe wydarzenia

22-23 VI 2019
22 VI 2019
29-30 VI 2019
16-18 VIII 2019
3-6 IX 2019
3-6 IX 2019
19-21 IX 2019